Kedves Olvasóim!
Az előző cikkemben, az "Az a baj, hogy..." kifogásokról, és hazugságokról írtam. Nagy kedvenc lett a statisztikák, és a visszajelzések alapján. Örülök neki, hogy tudtam segíteni. :)
A másik hasonló, számomra fontos gondolat, amiről korábbi cikkekben már tettem említést, de külön cikket nem szenteltem neki, az "megpróbálom" témakör.
Más szavakkal is leírva: próbálgatom, csinálgatom, agyalgatok, tanulgatom, gyakorolgatom, próbálkozok...stb...
Mit is jelentenek ezek a kifejezések?
Abban a pillanatban, amikor kimondod, hogy "megpróbálom", máris felmentetted magad arra az esetre, ha nem sikerülne az, amit "megpróbálsz". Tehát, még nem csináltál semmit, de máris mentegetőzöl, persze nem szó szerint (még), hogy nem Te vagy a hibás, hogy nem sikerült, mert hiszen Te "meg fogod próbálni". Azok, akik rendszeresen használják ezeket a szavakat, rendszerint az én fejemben egy olyan csoporthoz tartoznak, akiket úgy neveztem el, hogy a "Nagy Mentegetőzők klubja".
Mivel az agyad nagyon jól tudja, hogy máris fel van mentve a "felelősség" alól, ha nem sikerül amit "megpróbál", nincs rászorítva, hogy olyan utasításokat adjon a testnek, hogy 110%-ot adjon bele abba, amit csinál. Ebből mi következik?
AZ, HOGY NEM FOG SIKERÜLNI AMIT "MEGPRÓBÁLSZ"!!!!!!
Ha mégis sikerülne, akkor ahhoz Neked kevésbé van közöd, mint a "szerencsének". "De az én szótáramban nincsen olyan szó, hogy szerencse." egyszóval, ha mégis sikerül, akkor örülj neki, de ha legközelebb is csak "megpróbálod" akkor valószínű, hogy nem fog sikerülni.
Amikor az ember nagyon akar valamit, és azért MINDENT megtesz, akkor az SIKERÜLNI FOG! De, csak akkor, ha tényleg MINDENT megtesz, amit tud, és amit kell. Nincs lehetetlen, csak tehetetlen! Akik csak hibáztatják folyamatosan a környezetüket, a saját sikertelenségükért, jó lenne, ha magukba néznének, és egy kis önkritikát gyakorolnának. Ma, ezt egész Magyarország megtehetné, természetesen tisztelet a kevés kivételnek, akik nagyon erősítik a szabályt.
Ha végre nem csak próbálkoznánk, csinálgatnánk, meg agyalgatnánk, és utána nem magyaráznánk meg egy laza "Az a baj, hogy..."-al, akkor lehet, hangsúlyozom lehet, hogy kicsit MÁS lenne a hangulat, és talán ez az ország is.
"Kicsit" ... "Talán" ... "Más"...
Teszteld a szavaim igazát magadon, kedves Olvasóm! Számold össze, hogy hányszor mondod, és mi mindenre mondod, hogy "Hát jó, megpróbálom", vagy "Hát igen, próbálgattam, de..." stb... Aztán nézd meg, az eredményed. Mennyi sikerült? Mennyi nem, és mennyinek neki sem kezdtél?
Majd ezután, használtad e, az "Az a baj, hogy..." mondatokat, magyarázat gyanánt?
Lehet, hogy észre sem veszed, hogy így csinálod nap, mint nap, mint nap, mint nap....
"Tedd, vagy ne tedd, de ne próbáld!" (Yoda, Star Wars V.) :)
Ha tudatosan odafigyelsz magadra, és arra, hogy mit beszélsz, azzal elérheted, hogy nem egy média által beprogramozott birka leszel, mert egy idő után zavarni fog a kereskedelmi médiából rád ömlő, borzalom (nem káromkodok) és nem fogod nézni. Tudatossá válsz, minden téren, és átveszed az irányítást az életed felett. Nem az időjárás, és a "Híradó" lesz a nap fény pontja, és még lehetne ezt fokozni, de azt egy következő cikkre tartogatom.
Remélem tudtam segíteni!
További szép napot!
Boby
Népszerű bejegyzések
-
Kedves olvasóim! Örömhír: Második alkalommal vagyunk jelöltek az "Év világzenei albuma" díjra, a Fonogram díj ezen kategóriájában...
-
Kedves Olvasóim! Ti akik kitartóan olvassátok a cikkeimet és ezért őszinte megbecsülésem Nektek, biztos találkoztatok már ezzel a kifejez...
-
Kedves Olvasóim! Rövid időre eltűntem, de MOST már itt vagyok, és rendületlenül helytállok. A tervem az volt, hogy egy nagy, nyári összef...
2013. november 29., péntek
"Megpróbálom"
Címkék:
akarat,
bobár zoltán,
Boby,
életfelfogás,
félelem,
gondolkodás,
megpróbálom,
mosoly,
okosan,
okosság,
összehasonlítás,
próbálkozás,
próbálkozok,
újdonság,
vonzás törvénye
Feliratkozás:
Megjegyzések küldése (Atom)
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése